Vážení spoluobčané, kterým je více než 70 let,

tato informace je určena právě Vám a rozšiřuje informaci z letáku, který jste ode mě dostali včera.

Na základě včerejšího usnesení vlády ČR Vám především doporučuji po dobu nouzového stavu nevycházet mimo svůj domov. Není to zbytečná šikana, je to doporučení, které je v zájmu ochrany Vašeho zdraví. Jedinou výjimku představuje případná návštěva zdravotnického zařízení, pokud to vyžaduje Váš zdravotní stav. Tuto návštěvu určitě předem konzultujte telefonicky s Vaší ošetřující lékařkou. Prosím Vás, ve vlastním zájmu opravdu pečlivě zvažte každý krok, který uděláte mimo svůj domov

Zároveň navazuji na nabídku, kterou jste dostali včera. Obec Vám může zajistit nákup základních potravin, obstarání léků a také dovoz obědů. Máme tým dobrovolníků, kteří Vám skutečně chtějí pomoci a zajistí dovoz až domů.  Stačí se obrátit na referentku obecního úřadu Kláru Drábkovou – telefonní číslo 281 923 196, mobil 606 359 879 nebo email obec@zelenec.cz. Prosím, nestyďte se využít této nabídky. Na pomoc jsme opravdu připraveni.

Děkuji Vám za vyslyšení této výzvy i zvážení pomoci a přeji, aby se nám společně podařilo co nejdříve se vrátit k běžnému životu.

V Zelenči 17. 3. 2020

Ing. Michael Husinec, starosta