Vážení spoluobčané nad 65 let,  

 vládní opatření pro boj s koronavirem se stále mění a vyvíjejí. Abyste se v nich lépe orientovali, přinášíme Vám aktualizované informace.

Prosíme, přečtěte si je. 

 1) Stále platí naše doporučení po dobu nouzového stavu nevycházet mimo svůj domov. Jedinou výjimku představuje případná návštěva zdravotnického zařízení, pokud to vyžaduje Váš zdravotní stav. Tuto návštěvu určitě předem konzultujte s Vaší ošetřující lékařkou. Ve vlastním zájmu opravdu pečlivě zvažte každý krok, který uděláte mimo svůj domov.  

2) Abyste nemuseli opouštět domov, za pomoci týmu dobrovolníků Vám nabízíme zajištění nákupu základních potravin, obstarání léků a také dovoz obědů. Nestyďte se o tuto pomoc požádat. Jsme na ni připraveni.

3) Ode dneška, tedy od 19. března až do odvolání platí na celém území ČR zákaz vycházení bez ochrany úst a nosu. Jako ochranné prostředky se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének. Obecní úřad disponuje omezeným množstvím látkových roušek, které zajistily dobrovolnice ze Zelenče a kterým bych rád za jejich výrobu poděkoval. Pokud máte zájem o dodání roušky, obraťte se na nás.  Roušku Vám přivezeme i s návodem k použití. Věříme, že v brzké době vláda slibované roušky dodá. 4) Kontaktní osobou pro objednání roušky, zajištění nákupu základních potravin, obstarání léků a dovoz obědů je referentka Obecního úřadu Klára Drábková. Kontaktovat ji můžete na tel. čísle 281 923 196, mobilu 606 359 879 nebo emailem na obec@zelenec.cz. 

Jsme tu pro Vás i s týmem dobrovolníků a budeme velmi rádi, když se budete uvedenými opatřeními řídit a využijete nabídky našich služeb.

V Zelenči 19. 3. 2020

za krizový štáb obce Zeleneč  Ing. Michael Husinec, starosta