Říj
8
Čt
VILA TUGENDHAT BRNO
Říj 8 celý den
VILA TUGENDHAT BRNO

Výlet vlakem do Brna a na prohlídku vily Tugendhat.                                                                                              Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, německý architekt, který trvale žil v USA. Ludwig Mies si tento projekt vybral hned z několika důvodů – tím nejzásadnějším byl ovšem dech beroucí výhled na město, a hlavně na hrad Špilberk, který je nejlépe vidět z Gretiny ložnice. Druhým, a neméně důležitým důvodem, proč se Ludwig Mies rozhodl vilu postavit bylo to, že Brno bylo rodným městem významného Miesova současníka Adolfa Loose, ve kterém Mies viděl svůj velký vzor a jehož stylu se snažil přiblížit. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře.
V tzv. suterénu bylo restaurováno technické zázemí vily (prostory vzduchotechniky, kotelna, strojovna spouštěcích oken, molová komora), které je nově zpřístupněno veřejnosti v rámci prohlídkové trasy. Je zde také umístěna expozice představující architekta, stavebníky a život rodiny ve vile do roku 1938, kdy před hrozbou druhé světové války Tugendhatovi emigrovali. Návštěvníkům je nově k dispozici bookshop.

Informace o organizaci výletu budou účastníkům včas zaslány emailem.

 

 

 

Říj
23
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Říj 23 @ 17:45 – 22:30
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

Zájezd autobusem do divadla v Mladé Boleslavi na představení FAMÍLIE.

„Má mladá generace úctu k tradicím a rodinnému zázemí? Chtějí se mladí vázat nebo dávají přednost kariéře a profesnímu úspěchu?
Současný úspěšný komediální americký autor Joe DiPietro dokáže diváka od srdce rozesmát i pohnout k slzám.“
Vstupenky k prodeji každou středu 0930 – 1000 hodin (kromě 7.10.) u klubovny na hřišti. Cena vstupenky 250,-Kč, pro členy Klubu 100,-Kč.
Autobus odjíždí v 1745 ze hřiště, dále od Zélandu a z ulice Mstětická.
Lis
13
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Lis 13 @ 17:45 – 22:30
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

Zájezd pronajatým autobusem do divadla v Mladé Boleslavi na představení „Mistrovská lekce“.

„Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Maria Callas.
Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Dagmar Pecková.
Přijďte na hodinu zpěvu a života, kde ve své velké činoherní premiéře vystoupí Dagmar Pecková v roli Marii Callas. Spojení, které poodhrne oponu světa opery.
Exkluzivní zážitek na prknech MDMB.“
Informace o odjezdu autobusu a prodeji vstupenek včas podáme.

 

 

Lis
26
Čt
PŘEDMIKULÁŠSKÉ SETKÁNÍ KLUBU
Lis 26 @ 17:00 – 21:30
PŘEDMIKULÁŠSKÉ SETKÁNÍ KLUBU

Již druhé  Předmikulášské setkání našeho Klubu v Zélandu. K poslechu, zpěvu a i k tanci nám opět zahraje kapela „V náladě“ kapelníka Zdeňka Švancara se saxofonistou Pepou Novým. V repertoáru je dechovka, country i písničky našeho mládí Semafor apod. Své nejmilejší písničky si můžete nechat zahrát.      Vstupné nevybíráme. Jídlo a pití si platíme.

Minulý rok se tato akce líbila! Tak zase přijďte pozvednout si náladu, odreagovat se, zatančit si a zavzpomínat na naše mládí!

Ne Po Út St Čt So
1
2
3
4
JÓGA PRO SENIORY 9:30
JÓGA PRO SENIORY
Zář 4 @ 9:30 – 10:30
JÓGA PRO SENIORY
Ukázková hodina jógy pro seniory, s certifikovanou lektorkou paní Janou Náhlovskou,                                       na adrese U rybníka 13, ve[...]
5
6
7
8
VÝLET „Ještěd + Kryštofovo Údolí“
VÝLET „Ještěd + Kryštofovo Údolí“
Zář 8 celý den
VÝLET "Ještěd + Kryštofovo Údolí"
Výlet autobusem do Liberce, lanovkou na Ještěd. Lanovka jezdí každou 1/2 hodinu nahoru i dolů. Jedna kabinka unese 35 lidí. Nahoře si ponecháme 1 hodinku na prohlídku a pokochání se výhledy. Cena zpáteční jízdenky pro[...]
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30