Led
22
St
SETKÁNÍ KLUBU
Led 22 @ 17:00 – 20:00
SETKÁNÍ KLUBU

Naše prvoroční setkání v roce 2020 s podtitulem „Staré, ale hezké“……desky. Hudební podvečer s přehráváním starých, ale stále hezkých desek pro nás připraví a bude moderovat pan Václav Vaněček.

Led
24
Promítání filmu Intimní osvětlení
Led 24 @ 19:30 – 20:45
Promítání filmu Intimní osvětlení

Přijďte zavzpomínat na známého scénáristu a režiséra Ivana Passera (10.7.1933-9.1.2020), který vyrůstal ve Mstěticích. Jeho památku si připomeneme shlédnutím filmu Intimní osvětlení (z r. 1965), který je považován za jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60.let a byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob.

Promítání proběhne v jídelně ZŠ Zeleneč, ulice Mstětická. Pořádá spolek Kozel, z.s. (spolek pro Kulturní Občerstvení ZELenče) ve spolupráci se ZŚ Zeleneč. Vstup zdarma.

 

Led
31
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Led 31 @ 17:45 – 22:30
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

Zájezd zelenečským autobusem do divadla v Mladé Boleslavi na představení „Muži v offsidu“.

Hudební komedie pod taktovkou Ondřeje Havelky.
Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a gumáky a kterak otec a syn Habáskovi skrze lásku k žižkovské Viktorce dojdou rodinného štěstí. Přitom se bude vaše bránice třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře.
Inscenace získala titul Komedie roku na Grandfestivalu smíchu v Pardubicích v roce 2008.
Nejúspěšnější komedie v historii MDMB vůbec!!!

Začátek představení v 19 hodin. Autobus odjíždí ze hřiště v 1745, a pak klasické sběrné zastávky Zéland, V Jezerech, čínská restaurace, ulice Mstětická-pod školou. Informaci o prodeji vstupenek  a jejich ceně aktuálně pošleme.

Úno
12
St
Senior akademie
Úno 12 @ 18:00 – 19:00
Senior akademie

Akce Senior akademie Zeleneč. Beseda se Silvií Dymákovou, režisérkou dokumentu Šmejdi.

Úno
18
Út
VÝLET DO MLADÉ BOLESLAVI
Úno 18 celý den
VÝLET DO MLADÉ BOLESLAVI

Výlet autobusem do Mladé Boleslavi. Nejdříve navštívíme Škoda Muzeum a výrobní prostory automobilových závodů. Poobědváme v Jihočeské Hostěnici na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Můžeme využít možnost si prohlédnout památky starého města – náměstí se zachovaným podloubím, barokními domy, zmenšené koryto řeky Jizery s interaktivními prvky, navštívit  Muzeum Mladoboleslavska na Hradě i středověký palác Templ. A odpoledne ještě navštívíme Letecké muzeum Metoděje Vlacha.

Odjezd autobusu v 0730 hodin ze hřiště a dále z obvyklých nástupních míst –  Zéland, V Jezerech, čínská restaurace, ulice Mstětická. Vstupné do Škoda muzeum budeme vybírat v autobuse. Vstupné do Mladoboleslavského a Leteckého muzea si zájemci uhradí sami nebo to aktuálně dořešíme.

Bře
12
Čt
Senior akademie
Bře 12 @ 18:00 – 19:00
Senior akademie

Akce Senior akademie Zeleneč. Přednáška Ing. Evy Filipové o lécích, jejich interakcích, nežádoucích účincích a správném užívání.

Bře
26
Čt
PLANETÁRIUM
Bře 26 @ 10:00 – 13:00
PLANETÁRIUM

Návštěva Planetária v Praze, v Královské oboře. Prohlédneme si moderní interaktivní expozici, kde si můžeme leccos vyzkoušet. Rozsvítit si oblohu, s různými souhvězdími, projet se na trenažéru vesmírného vozítka, je zde model přistávacího modulu s figurínou kosmonauta v životní velikosti, pilotní kabina amerického raketoplánu, model černé díry a spoustu dalších zajímavostí o fungování vesmíru. Můžeme se také vyfotit s vesmírným pozadím nebo ve skafandru kosmonauta. Od 1130 hodin se v projekčním sále, v programu Noční obloha, seznámíme s nejzajímavějšími souhvězdími severní i jižní polokoule, zaletíme do hlubin vesmíru, obdivovat budeme krásu řady astronomických objektů pozorovatelných pouhým okem nebo dalekohledem. Podíváme se také na jednotlivé planety sluneční soustavy a na nejbližšího souputníka Země – Měsíc.  A budeme moci také krátce nahlédnout do kabiny přistávacího modulu Eagle Apolla 11. Jeho maketa byla u příležitosti 50. výročí přistání na Měsíci, v téměř skutečné velikosti, instalována u Planetária.

Vstupné 120,-Kč (pro seniory 65+) budeme platit až na místě.

Dub
16
Čt
VILA TUGENDHAT BRNO
Dub 16 celý den
VILA TUGENDHAT BRNO

Výlet vlakem do Brna na prohlídku vily Tugendhat.                                                                                              Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, německý architekt, který trvale žil v USA. Ludwig Mies si tento projekt vybral hned z několika důvodů – tím nejzásadnějším byl ovšem dech beroucí výhled na město, a hlavně na hrad Špilberk, který je nejlépe vidět z Gretiny ložnice. Druhým, a neméně důležitým důvodem, proč se Ludwig Mies rozhodl vilu postavit bylo to, že Brno bylo rodným městem významného Miesova současníka Adolfa Loose, ve kterém Mies viděl svůj velký vzor a jehož stylu se snažil přiblížit. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře.
V tzv. suterénu bylo restaurováno technické zázemí vily (prostory vzduchotechniky, kotelna, strojovna spouštěcích oken, molová komora), které je nově zpřístupněno veřejnosti v rámci prohlídkové trasy. Je zde také umístěna expozice představující architekta, stavebníky a život rodiny ve vile do roku 1938, kdy před hrozbou druhé světové války Tugendhatovi emigrovali. Návštěvníkům je nově k dispozici bookshop.

 

 

 

Čvn
9
Út
KROMĚŘÍŽ
Čvn 9 @ 8:00 – Čvn 10 @ 21:00
KROMĚŘÍŽ

Dvoudenní výlet vlakem do Kroměříže.

Kroměříž je díky své historii, jedinečným památkám a neméně bohatému kulturnímu životu nazývána Hanáckými Athénami. Věhlas městu přinesly unikátní památky, zejména Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada, zapsané od roku 1998 na prestižním seznamu UNESCO a patřící k nejnavštěvovanějším památkám v České republice. Genius loci Kroměříže však těží i z romantických kulis historického centra. Pulzujícím srdcem města je Velké náměstí s mnoha dobrými restauracemi, útulnými kavárnami a vinárnami. Také stinná podloubí a přilehlé malebné uličky vás přimějí zastavit a vymanit se z každodenního shonu. Ať už jste mladý pár, rodina s dětmi, cyklista, aktivní senior či školní výlet, v Kroměříži najdete vše, co potřebujete ke své spokojenosti.

Ne Po Út St Čt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
OBECNÍ DŮM 13:00
OBECNÍ DŮM
Led 13 @ 13:00 – 14:00
OBECNÍ DŮM
Akce Senior akademie v Zelenči.  Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci.[...]
14
15
16
17
18
19
20
21
22
SETKÁNÍ KLUBU 17:00
SETKÁNÍ KLUBU
Led 22 @ 17:00 – 20:00
SETKÁNÍ KLUBU
Naše prvoroční setkání v roce 2020 s podtitulem „Staré, ale hezké“……desky. Hudební podvečer s přehráváním starých, ale stále hezkých desek pro nás připraví a bude moderovat pan Václav Vaněček.
23
24
Promítání filmu Intimní osvětlení 19:30
Promítání filmu Intimní osvětlení
Led 24 @ 19:30 – 20:45
Promítání filmu Intimní osvětlení
Přijďte zavzpomínat na známého scénáristu a režiséra Ivana Passera (10.7.1933-9.1.2020), který vyrůstal ve Mstěticích. Jeho památku si připomeneme shlédnutím filmu Intimní osvětlení (z r. 1965), který je považován za jeden z významných snímků tzv. nové[...]
25
26
27
28
29
30
31
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV 17:45
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Led 31 @ 17:45 – 22:30
DIVADLO MLADÁ BOLESLAV
Zájezd zelenečským autobusem do divadla v Mladé Boleslavi na představení „Muži v offsidu“. Hudební komedie pod taktovkou Ondřeje Havelky. Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a gumáky a[...]